Kouzlo hor za chalupou

Výlet na Slovanku

Výlet na Slovanku - nejstarší železná rozhledna v ČR

Ideální výlet na půl dne pro zdatnější turisty, celodenní s prckama. Necelých 6 km vás provede po obydlenými stráněmi Jizerských hor (Hrabětice a Janov nad Nisou), projdete se velmi oblíbeným lyžařským areálem Severák, narazíte na všudypřítomné jizerskohorské křížky a pomníčky a nakonec se rozhlédnete do daleka z nejstarší železné rozhledny Jizerských hor - Slovanky.

Pokud jste ubytovaní na naší chatě Sokolka, pak jsou dveře chalupy vaším výchozím bodem. Modrá turistická značka do Janova vede právě tudy a naopak zelená z od Slovanky se sem vrací.

V ostatních případech můžete nastoupit na hrabětický okruh (spíše trojúhelník) prakticky z kteréhokoliv místa. Nicméně doporučujeme začít právě po modrné do Janova a po zelené přes Slovanku se vracet. Na závěr cesty se totiž můžete občerstvit (odměnit) posezením v některé ze zdejších restaurací či bufetů.

 

Slovanka

Pronájem chaty Jizerské hory

Chata Sokolka pronájíme pouze jako celek.  V sezóně tj. během jarních a letních prázdnin lze pronajmout pouze na týden. V průběhu roku pak pronajímáme min. na 2 noci, popř. po dohodě.

 Hrabětice Jizerské hory