Kouzlo hor za chalupou

Cyklovýlet pro děti - krátká trasa 10 km

Na kole, pěšky i na běžkách

Přímo od naší chaty Sokolky nasednete na kolo a vydáte se na mírně zvlněný cca 10 km dlouhý cyklovýlet vhodný pro děti. Cestou se můžete zastavit na oběd na Prezidentské chatě (bod 2), případně na Královce (hned vedle Nekras). Povrch asfaltka, panely, šotolina.

Směr trasy nejpíš určí to, kdy vyrazíte. Pokud víc dopoledne, pak je dobré vyrazit od chaty vlevo dolů k Josefodolské přehradě.  Těsně před koncem vás čeká vydatné stoupání, nicméně děti lze určitě namotivovat vymazleným dětským hřištěm právě na již zmíněné Královce (oběd formou bufetu, spousta herních prvků, bludiště a prostoru pro děti). 

Královka je jedna z nejkrásnějších jizerskohorských rozhleden. Určitě stojí za návštěvu. Pokud navštívíte naši chatu Sokolku, je to odtud pouze cca 2 km po rovinnaté asfaltce.

Celý výlet je možné absolvovat pěšky, zcela nenáročné.

Na běžkách Hrabětice - Královka

Jedná se o hlavní udržovanou běžkařskou trasu.  Výchozí bod naší chaty Sokolky, je zcela ideálním místem pro výlety na běžkách. 

Mapa výlet 10km k přehradě

Pronájem chaty Jizerské hory

Chata Sokolka pronájíme pouze jako celek.  V sezóně tj. během jarních a letních prázdnin lze pronajmout pouze na týden. V průběhu roku pak pronajímáme min. na 2 noci, popř. po dohodě.

 Hrabětice Jizerské hory