Chata Sokolka nabízí návštěvníkům Jizerských hor, popř. Bedřichova, jednu z nejhezčích lokalit pro vaši dovolenou na horách. Leží nad Bedřichovem kousek od velmi populární Královky. Turistické trasy, cyklotrasy i hlavní běžecké trasy vedou přímo okolo naší chaty a lyžařský areál Severák je od nás vzdálen 1km.

Pronájem chaty je na tuto atraktivní lokalitu Bedřichova a jeho okolí cenově velmi výhodný. Jedná se totiž o pronájem chalupy pro turistické ubytování, tj. hromadné spaní až pro 30 osob.

Bedřichov - nejznámnější středisko Jizerských hor

Kdysi dávno se J50 startovala na výše položené Hrabětické louce, nicméně díky nutné dostupnosti technického zázemí pro TV přenosy, doprovodné akce atd. se J50 musela přesunout níže do údolí do obce Bedřichov. Tento vytrvalostní běžecký závod patří do světového poháru dálkových běhů na běžkách, takže za poslední roky přilákal do Bedřichova spoustu známých světových jmen.

Bedřichov se tak před roky stal nejvyhledávanějším střediskem Jizerských hor nejlépe dostupným z Liberce i Jablonce zároveň, což je pro takový masový závod potřeba. Bedřichov nabízí vše, co má horské středisko mít. Avšak zvýšený turistických ruch s sebou nese i negativa. Jedná se o bezohledné řidiče, přeplněná parkoviště, přelidněné trasy a sjezdovky, minimum klidu atd.

pronájem chaty Bedřichov Jizerské hory

V současné době rostou v Bedřichově penziony a hotely jak houby po dešti. Stále tu však chybí nějaká vyhlášenější restaurace. Řady ubytovaných tak nejvíce pro gastro zážitek navštěvuje Královku (spíš kvůli atraktivnímu místu než kvůli kuchyni), Prezidentskou chatu a restauraci U Toníčka (v Horním Maxově). 

Pokud se již chystáte do Bedřichova, doporučujeme hledat ubytování nejblíže k lyžařským tratím či sjezdovkám. Bedřichov je poměrně rozsáhlý a chodit denně 20min pěšky tam a 20 zpět s lyžemi na ramenou není opravdu nic příjeméno. Zejména v zimě je pak výhodnější využít pro ubytování nedalekou výše položenou lokalitu Hrabětic

Hrabětice jsou malebnější, menší a prakticky všechny ubytovací objekty - chaty, penziony a apartmány leží přímo pod sjezdovkami či na běžeckých tratích.